18.martā Skolēnu pašpārvalde aicināja visus piedalīties akcijā “Diena bez telefona”. Skolēnus rosināja brīvajos brīžos spēlēt galda spēles, sarunāties, lasīt grāmatas, izpildīt mājasdarbus vai vienkārši atpūsties. Lūk, skolēnu pārdomas, kuri centās ievērot noteikumus:

• Tā ir laba ideja, lai brīvo laiku pavadītu savādāk.Skolēni spēlē spēli
  • Dīvaina sajūta, jo citiem telefons ir ļoti svarīgs, bez tā neiztikt.
  • Labas sajūtas, jo klases biedri vairāk runā ar mani.
  • Daudz uzzināju par draugu brīvlaiku un bija jautri kopā pasmieties.
  • Diezgan normāli, jo es tāpat īsti neizmantoju skolā telefonu.
  • Ir savādi, mazliet grūti, bet ne neiespējami izturēt šādu dienu.
  • Šajā dienā var vairāk atpūtināt galvu un daudz vairāk pievērsties mācībām.

Protams, bija skolēni, kuru attieksme pret šādu izaicinājumu bija noraidoša, jo kā paši minēja, daļa spēlē spēlītes, izmanto sociālos tīklus vai skatās TikTok video klipiņus.

Savukārt mēs pēc šādas dienas secinājās, ka mobilos telefonus skolēniem atņemt pavisam skolas ikdienā nevar, jo tas tiek izmantots, lai ieskatītos e-klasē un sazinātos ar vecākiem, draugiem.

Skolēnu pašpārvalde aicina arī ikdienā biežāk mobilo telefonu aizstāt ar klasesbiedru sarunām, grāmatām vai galda spēlēm (neaizmirsti par saudzīgu attieksmi, tad tās kalpos ilgāk!), un vairāk koncentrēties mācību procesam.

Skolēnu pašpārvalde