Bērni pie tēlnieka22. martā 4.c un 5.a klases skolēni kopā ar vizuālās mākslas skolotājām un klases audzinātājām Zaigu un Irēnu devās mācību ekskursijā pie tēlnieka Jura Švalbes. Tēlnieks J.Švalbe Raganā, viensētā “Ziemelis” ir izveidojis ainavu skulptūru kolekciju, kurā apskatāmas un arī aptaustāmas 14 latviešu tēlnieku 17 ainavu skulptūras lauku vidē. Katrai ir savs raksturs un stāsts! Mākslinieka stāstījums par tēlnieka darbu, skulptūru materiālu, simbolisko vērtību un nozīmi bija ļoti interesants. Tāpat arī uzzinājām par Latvijas dabā rodamajiem resursiem, kā arī par tuvākās apkārtnes vēsturi, pat apkaimē esošajām lībiešu senvēstures liecībām. J.Švalbe arī demonstrēja nedaudz no tēlnieka darba – akmens kalšanu un slīpēšanu. Aizraujoši bija arī skulptūras aptaustīt, varēja arī uzkāpt augstākajās un vērot pavasara ainas. Paldies J.Švalbem par laipno uzņemšanu!

Skolotāja I.Olekša